...

LEXUS DESIGN AWARD 2020 Nagydíj

A Lexus márka bejelentette, hogy a 2020-as Lexus Design Award Grand Prix-t virtuális formátumba helyezi át. A zsűri augusztusban kezdi meg a pályázatok értékelését, és a kitüntető cím nyertesét szeptember 1-jén hirdetik ki. Az egyik döntős Irina Samoilova, egy orosz tervező volt, aki egy hordozható testtisztítót tervezett.

Az idei versenyre a következő pályázatok érkeztek 2042 bejegyzések a 79 ország – ez új rekord, de a hat döntős közül csak egy versenyző nyerheti meg a Grand Prix-t. A verseny virtuális szakaszának nemzetközi zsűrije a következő tagokból állt Paola Antonelli, Jeanne Gang, John Maeda és Simon Humphries. A zsűri a bírálat során három fő alapelvet fog követni, amelyeknek a projekteknek meg kell felelniük: előre látni, újítani és izgalomba hozni, valamint a tervezéssel egy jobb jövőt teremteni.

Grand Prix trófea

Idén januárban a hat döntős New Yorkba utazott, hogy mesterkurzusokon vegyen részt a verseny szakértőivel: Joe Doucet, Bethan Gray, Philippe Maluin és Shohei Shigematsu. Mindegyikük megosztotta szakmai bölcsességét és gyakorlati tapasztalatait. A mesterkurzusok a New York-i Intersect by Lexus márkaterület stílusos terében zajlottak, és a döntősök és a szakértők közötti folyamatos interakció kezdete volt.. ez a támogatás segített továbbfejleszteni a projektek kreatív komponensét, és még jobban felkészülni a verseny végső fordulójára. A virtuális nagydíj zsűrijében szakértők is részt vesznek majd.

A kitüntető cím nyertese egy különleges Grand Prix trófea, a Hideki Yoshimoto tervező által készített.. 2013-ban elnyerte az első Lexus Design Award díjat, majd sikeres tervező lett. Jelenleg Londonban él, és több nagy márkával dolgozik. Az általa létrehozott trófea a Hideki mérnöki szakértelmét, valamint a japán kézművesség iránti elkötelezettségét tükrözi Takumi. Ettől az évtől kezdve a díjat az éves Lexus Design Award összes győztese megkapja.